Jak podłączyć fotowoltaikę do sieci - poradnik

Zajmujemy się realizacją zleceń związanych z instalacjami elektrycznymi, w tym także z fotowoltaiką. W dzisiejszych czasach panele fotowoltaiczne zyskują ogromne uznanie na rynku i są wybierane coraz częściej. Działamy już od kilkunastu lat i na pierwszym miejscu stawiamy dobro i oczekiwania klienta. Przeprowadzamy mnóstwo realizacji, polegających na przyłączaniu nowych odbiorców do sieci energetycznej.

Fotowoltaika – profesjonalne podłączanie do sieci

Rozwój innowacyjnych technologii pozwala stosować coraz ciekawsze rozwiązaniami, jakimi są inteligentne instalacje elektryczne w budynkach. Dbamy o rozwój naszych pracowników, ciągle podnosząc ich umiejętności i kwalifikacje, a także oferując im najnowszy sprzęt. Dzięki temu podłączenie fotowoltaiki nie stanowi dla nas najmniejszego problemu i możemy sprostać każdemu zleceniu dotyczącemu instalacji elektrycznych.

Schemat podłączenia paneli fotowoltaicznych

Podłączenie paneli fotowoltaicznych do sieci opiera się na kilku czynnościach i procedurach. Pewne różnice mogą wiązać się z pierwszym etapem, co zależy od warunków przyłączeniowych. Jeśli posiadasz przyłącze, natomiast moc zamontowanej instalacji nie przekracza mocy przyłączeniowej, możesz rozpocząć działania od zgłoszenia i zebrania dokumentacji.

Z kolei w przypadku, gdy moc przyłączeniowa jest niższa niż moc instalacji, musisz poprosić o zwiększenie mocy przyłączeniowej dla budynku. W każdym przypadku Twoim zadaniem jest zadbanie o przyłącze energetyczne wraz z mocą uwzględniającą instalację.
Kolejny etap wiąże się z procedurą podłączenia fotowoltaiki do sieci.

Jak przebiega podłączenie paneli fotowoltaicznych do sieci?

Podłączenie paneli fotowoltaicznych wymaga wypełnienia wniosku o zgłoszenie mikroinstalacji do sieci. Wniosek ten zawiera niezbędne dane, tj.:
• Twoje dane osobowe,
• typ instalacji OZE,
• typy i wykorzystywane urządzenia,
• dane techniczne instalacji,
• dane osobowe instalatora.

Następnie Twoim zadaniem jest czekanie na weryfikację zgłoszenia i instalację licznika. Operator w ciągu kilkunastu dni sprawdzi poprawność danych i odeśle potwierdzenie odnośnie do możliwości świadczenia usługi dystrybucji.

Ostatni krok schematu podłączenia paneli fotowoltaicznych to podpisanie umowy w związku ze współpracą z zakładem energetycznych. Od tej pory bez problemu możesz korzystać z produkcji czystej energii ze słońca i cieszyć się zmniejszeniem rachunków za prąd.

Podłączenie paneli fotowoltaicznych do sieci w każdym budynku

Nasza firma zatrudnia doświadczone grono specjalistów z uprawnieniami, którzy dysponują fachową wiedzą z zakresu teorii i praktyki. Zapraszamy do skorzystania z naszej rozbudowanej oferty, która odnosi się do wykonywania projektów instalacji elektrycznych w każdym budynku i projektów sieci elektroenergetycznych nN, SN, przyłączy kablowych, linii kablowych i napowietrznych, czy też stacji transformatorowych.

Jako nasz klient możesz liczyć na naszą pomoc i wyszukanie takich rozwiązań, które będą dla Ciebie najkorzystniejsze. Podłączenie paneli fotowoltaicznych daje wiele możliwości i pozwala iść z duchem czasu, korzystając z energii, jaką daje nam natura. Dzięki temu zmniejszysz koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej.